AKTUÁLNĚ:
  • Milí příznivci ladných a pružných těl,    
    Těšíme se na vás s novými ještě účinnějšími nástroji pro navýšení pocitu lehkosti, radosti,  zdraví a přílivuenergie. ☺
  •  Pozn. prosíme o oznámení lektorce té hodiny, že přijdete či nepřijdete (v případě kurzovného) na lekci alespoň 24 hod. před lekcí. Lekce se bude konat v případě minimálně 5 cvičících. Děkujeme. Naše telefony:
  • Blanka t.: 775 662 402
  • Zdenka t.: 721 337 296

Nic není trvalé, vše lze změnit. 

Studio Návod Na Tělo - Litoměřice

ROLFCVIČENÍ = CVIČENÍ PRO BEZBOLESTNOST A MLADISTVÉ VYZAŘOVÁNÍ, POCIT LEHKOSTI A RADOSTI 

Omládnete změnou postoje těla a uvolněním napětí se zbavíte bolestí zad. Vytvarujete tělo a zúžíte se v pase. Jemnou technikou, bezúsilně. 

 ROZVRH OD 6. září 2021

Pondělí
 10:00 Blanka
 
 
17:45 Zdenka
 
Úterý
 
 
 
 
 
Středa
 
 
 
  
 
Čtvrtek
 
 
 
   
Pátek
 
 
 
 
 
Každá lekce trvá cca 60 min. Většinou lehce více. :) 

Co vzít sebou?

S sebou potřebujete pouze pohodlné oblečení, cvičíme bez bot, a jakoukoli náladuDobrou náladu u nás vždy získáte. S námi tvarujete své tělo do pohody a krásy od chodidel po obličej, tzn. boty nechte doma. 
Ve studiu jsou pro vás k dispozici profesionální cvičební podložky a veškeré potřebné náčiní. Dbáme důsledně na jejich hygienu a čistotu celého prostředí.
Na našich lekcích vám předáváme výsledky více než 30letého intenzivního studia a poznávání lidského těla. Věříme, že vám budou k užitku.

Jak se k nám dostanete?

Studio se nachází ve dvoře za Divadlem K. H. Máchy, do dvora projdete z ulice Máchovy schody nebo  stále otevřeným a osvětleným průchodem z Jezuitské ulice.

                                        Ceny za lekci

Cena lekce je 200,- při jednotlivém vstupu.
Cena lekce ve 12ti týdenním kurzu je nižší. Celý kurz stojí ,- Kč.
Jednotlivé lekce nebo celý kurz můžete uhradit buď hotově přímo ve studiu na lekci nebo převodem na účet: 3776710257/0100 - do poznámky prosíme uvést vaše jméno. V případě bezhotovostním převodu, prosíme o donesení potvrzení o platbě. Děkujeme.

Rezervace na cvičení

U našich lekcí není rezervace nutná. Prostě přijdete, když se vám to hodí.

 

Individuální lekce 

Co to je Rolfcvičení?

více pod "Lektoři".

Lektoři

Blanka Šenková

+420 775 662 402
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontaktní formulář

 

Po více než deseti letech zkušeností s ROLFCVIČENÍM vedu lidi tak, aby vnímali svoje tělo, propojili se svým dechem a snažili se své tělo správně používat nejen při cvičení, ale i v každodenním životě. Cvičíme s radostí, lehkostí a každou hodinu si užíváme. Z hodin odcházíme s úsměvem, protažení, uvolnění a nabití energií. ☺ Blanka

Šenková Blanka
 
 

Ing. Zdenka Šímová

+420 721 337 296
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontaktní formulář

 

Tělo je plastické médium. Lze ho kdykoli a jakoli změnit, vytvarovat a právě to mě na tom baví. Ta hra, ta změna. Kdy platí: Čím jsem starší, tím je mi lépe. Těším se na vás a vaše nádherná těla a jejich možnosti. :) Vaše Zdenka

Zdenka Šímová

 

Studio Návod Na Tělo - Litoměřice

 

Nejčastějsí dotazy:

Co to je Rolfcvičení?

Rolfcvičení je cvičení pro pocit lehkosti, radosti a mladistvého vyzařování. Cílem je, aby nám naše těla (naše domečky) sloužilaco nejlépe, co nejdéle a my mohli žít život, který nás baví bez omezení.. Je to cvičení pro radost a funkčnost našich těl.

Rolfcvičení odstraňuje chronické bolesti a mění tělo vždy a to i v případě dlouholetých problémů a zátěží. Tzn. desítky let žití dokáže zvrátit, napravit, když člověk chce. Naše těla instruktorů, jsou tím nejlepším důkazem. Čím jsme starší, tím je nám lépe. 40, 50, 60,...? Není problém. :)
Většinou ho vyhledávají lidé, kteří vědí, co chtějí. Převzali odpovědnost sami za sebe, za své zdaví a pohodu bez ohledu na věk. Už toho hodně vyzkoušeli. Jsou nároční. Neodradí je přechodné překážky. Ví, co chtějí a jdou si sebe-láskyplně za tím.
Je to cvičení, jehož základnou pro výběr cviků je Jóga (Hathajóga) a Pilates, a Rolfterapie (Strukturální Integrace) pro způsob, jakým jsou cvičeny. Rolfcvičení využívá dech ke změně fyzického těla, k aktivaci nejhlubších vrstev tkání a také k okamžitému propojení těla a mysli. Během každé celé lekce.

Jak často chodit cvičit Rolfcvičení?

Pro odstranění bolestí zad a udržování formy většinou stačí 1 lekce týdně.
Pro intenzivní tvarování, pořešení chronické dlouhodobé bolesti zad a kloubů a zahájení sebepéče po delší době nestarání se zafungují 2 lekce týdně (třeba i přechodně 3 lekce, než je dostanete z nejhoršího).

Opravdu Rolfcvičení tak rychle účinkuje?

"Ano. Účinkuje a zpravidla hodně rychle." je jednoznačná odpověď nás lektorů a mnoha praktikujících lidí.

V jemnosti a jednoduchosti je síla. Tkáně našeho těla potřebují pomalost. Uvolněním napětí se tělo napřimuje, vrací do původní výšky, vypíná se obličej atd. Vhodně volenými cviky dochází zároveň k rozlepování slepených vrstev uvnitř těla, které jinak způsobují omezení pohybu. Skleslost těla, vnitřní "slepenost" způsobují, že vypadáme i cítime se starší.
Navíc, cílené vědomé soustředění se během každého cviku Rolfcvičení je mocným nástrojem k pozitivním a relativně rychlým výsledkům jak v odstranění bolestí, zároveň ve tvarování, tak i v odpočinnku (vypnutí) mysli.

Cvičení mi připadá pomalé. Mám pocit, že když nemakám, mám pocit, že se nic neděje. Co s tím?

Nejnovější vědecké výzkumy ukazují a výsledky z praxe to potvrzují, že tkáně našeho těla potřebují pomalost. Čím pomalejší pohyb je, tím jsou výsledky výraznější a trvalejší. Ano, ta pomalost je velká výzva pro naší uspěchanou mysl v bláznivě hektické době. Bezúsilnost a pomalost jako protiváha. Naše mysl se však většinou zpočátku vzpouzí a kritizuje kde co (lektora, cvičence kolem, atd.). Hlavně člověka samotného. Mysl bojuje s tím intenzivním zážitkem pomalosti, že mnoho pokynů, že člověk nestíhá, neví, co má dělat apod. Náš nesmyslný tlak na to , být dokonalí a perfektní nejméně na 300%. Tlak na perfekcionalismus, na nás samotné se projeví v plné síle.
To bývá při prvním setkání s Rolfcvičením ta největší výzva.
"Prvních 20 minut je mi až fyzicky špatně. Jenže už vím, že když vydržím těch prvních 20 minut, získám mnohonásobně víc. Ten výsledek je nepřekonatelný!" se svými pocity se odvážně svěřil příznivec Rolfcvičení Zdeněk V.

Co si pod tím vším mám představit? Co je to tedy to Rolfcvičení?

V současné hektické době je Rolfcvičení kompenzací sedavého životního stylu každého člověka. Dětí, mládeže, lidí neurčitého věku, žen, mužů. Jde o kompenzaci a nácvik výhodného používání těla, které pak můžete aplikovat v každém pohybu, sportu, cvičení, které Vás baví a přináší Vám radost a nadšení.

Rolfcvičení v sobě prolíná prvky cvičení Rolfpilates a Rolfjóga. Jóga je osvědčená tisíce let stará metoda a filozofie, ze které J. H. Pilates vycházel při tvorbě své metody pro zdravá záda, klouby a štíhlý pas. Rolfjóga vychází z hatha jógy. Základem Rolfcvičení je používání tzv. bandha při jakékolim cviku (ásáně, pozici). Tak dochází k vedení pohybů z hloubky, proto jsou výsledky velmi rychlé, již po první lekci je výrazná pozitivní změna. Časem se radikálně mění vnímání těla i dechu, mění se používání těla v běžném životě, což je hlavní faktor při vytváření pohody či bolestí, při tvarování či deformování našeho tělo . Tělo se prodlužuje ze stlačení z hloubky. Harmonizuje tělo v souladu s přírodními zákony, s gravitací Země. Jde o bezúsilné a jemné zacházení. Hledáme lehkost, hloubku a vlastní ukrytý potenciál.

Cvičíme také v Praze a Lovosicích

Zanechte nám na sebe kontakt, cca do týdne se Vám ozveme a všechna vaše přání k nám vyřešíme.
Je-li vaše přání urgentnějšího rázu. Volejte.

Copyright © 2017 NavodNaTelo.cz

Build concept & Compiled-code: Václav Paták