Jsem mlaďounká. Je mi teprve něco přes 50 let. Resp. mému tělu je teprve něco přes 50 kalendářních let. Normální věk člověka je minimálně 120 let (viz Bible i moderní vědecné výzkumy). Nacházím se tedy právě někde v období dospívání. Za tu kratičkou dobu, co jsem tady, jsem zatím stihla toto:

Po absolvování vysoké školy jsem pracovala v oboru a byla přesvědčená, že to takto bude napořád. Ašak neustálé bolesti a problémy s páteří (blokády krku, žeber, SI,  ...), bolesti kostrče a také "dědičná" artróza kolenních kloubů, mi tehdy jen tak mimochodem umožnily poznávat úžasné odborníky a všechny možné metody a druhy léčby. Až vážné poranění páteře při úrazu, na které klasická medicína tenkrát neměla řešení, mě vystoupilo z "rozjetého vlaku" a nasměrovalo k hledání a studiu jiných způsobů řešení.

Hrozící ochrnutí celého těla od krku dolů a setkání s metodou Strukturální integrace Dr. Idy Rolf (známé jako Rolfterapie a Rolfing) mi změnily život. Jako terapii ji považuji za jednu z nejsilnějších a nejúčinnějších metod změny struktury těla a tím nastolení životní pohody a trvalého odstranění chronických bolestí vůbec. Zároveň jako jedinečný prostředek pro změnu tělesných proporcí neinvazivním způsobem. Krásné tělo je zároveň zdravé tělo. A zdravé tělo zároveň vyniká estetickou krásou.

Metoda jako taková a zařazení jejích principů do běžného života a cvičení mi vyléčily tělo a ještě pomohlo změnit proporce "dědičně" tvaru "hrušky", tj. disproporčně výrazně objemější spodní část těla. A mi daly nástroj, díky němuž mohu ukazovat cestu i dalším lidem. Ve spolupráci s Alešem Urbanczikem jsem promítla principy používání lidského těla podle Strukturální Integrace do cvičení Pilates a osvojila si Rolfjógu. Nově vyvinuté cvičení nazvala Rolfcvičení.

Návod na tělo jsem nazvala metodu pro nastolení fyzické a psychické rovnováhy člověka, celkového omlazení a vytvoření podmínek pro zdraví v těle. Její součástí jsou semináře Návod na tělo, speciální cvičební metoda, která rychle v rámci možností těla navrací pohyblivost a bezbolestnost páteře a Detoxikační relax pobyty, kde je spojeno vše dohromady a účinky se násobí. 

Cvičební metodu jsem nazvala Návod na tělo a cvičení Rolfcvičení (Rolfpilates&Rolfjóga). Denně se přesvědčuji, jak významně si každý člověk může pomoci sám, když ví jak. Ráda proto přispěji k jakékoliv aktivitě, která rozšíří učení Idy P. Rolf PhD., tvůrkyně metody Strukturální integrace v ČR známé jako Rolfterapie (nebo také Rolfing).

Čím jsem starší tím je mi lépe ;-)

Další cesty směřující k naplnění evolučního potenciálu člověka

Teorie, že lidská buňka je dimenzovaná nejméně na 120, 140 let a dnešní vědci dokonce hlásají, že na 240 let, mě zaujala. (Připadá mi logická: kolem 40-50. roku života už víme co a jak se životem, už jsme se zorientovali, získali důležité zkušenosti, a naše tělo většinou začíná chátrat, churavět. Tak namísto přispívání svou jedinečností světu řešíme své zdraví a psychiku.)
Moje hluboké vnitřní přesvědčení, že člověk má žít déle a až do konce svého dlouhého života radostně a šťastně, aktivně a plodně, ke mně vedle Rolfterapie přitahuje způsoby a směry, jak toho možná dosáhnout nebo se přiblížit nebo alespoň radikálně zlepšit kvalitu života kohokoli.

Otázka půstů je jednou z nich. Tělu nedáte tuhou stravu a rázem, co to všechno nastartuje. Okamžitě zahájí obnovu, fyzickou i psychickou. Vyhazuje vše nepotřebné fyzické i psychické ven. Jakoby říkalo: Honem s tím ven! Opět je to logické a jednoduché a funguje to na každého. Samo o sobě. Není třeba vůbec ničeho, je to zdarma, hned každému k dispozici. Více než desetiletá praxe, osobní zkušenosti i stovky zkušeností účastníků našich Detoxikačních relax pobytů a jejich trvalé výsledky jsou mi příjemným důkazem.

Lidé kolem mě to viděli, cítili a chtěli také. Proto tyto Detoxikační pobyty vznikly, kde spojujeme Rolfcvičení (Rolfpilates a Rolfjogu) s očistou těla. Efekt je násobí a výsledky jsou velmi rychlé.
Dnes jsem já i účastníci kurzů bez bolestí, artróz apod. Jednoduše. Neděláme nic složitého. "Jen" dodržujeme, nebo se přibližujeme dodržování, přírodních zákonů.

Po té, co jsem vyzkoušela všechny možné výživové směry, mě tatínkova srdeční příhoda přivedla k teorii živé stravy. Řekla jsem si, že to vyzkouším, kdykoli přeci mohu přestat a vrátit se k vařené stravě.

... A už to zkouším od roku 2005. Od té doby plně živým své tělo "živou", tepelně ani jinak nezpracovanou, stravou a vyhovuje mi to. Mám zdraví a spoustu energie.

Co vyhovuje mně, jistě nemusí a nevyhovuje někomu jinému. Každá lidská bytost je jedinečná a proto také má jedinečné potřeby výživy. Neexistuje jedna jediná dieta vhodná pro všechny. Co člověk to jedinečný originál.  Co člověk to jiná potřeba typu výživy. Dokonce i ten konkrétní člověk má různé potřeby výživy v různých obdobích svého života. 
Vždy k nám to potřebné "přijde" samo přesně v momentě, kdy jsme připraveni. Na detoxikačních pobytech získávají účastníci návod, co jejich tělo a oni sami potřebují, jaké stravování je pro ně to nejlepší, jak často atd.

Všichni účastníci našich detoxikačních relax kurzů se shodují, že se mění jejich chuťové preference. Jedí více ovoce a zeleniny. Úplně přirozeně, samovolně a bezúsilně. Sami k tomu dobrovolně inklinují. Jejich tělo to totiž chce a oni ho slyší. Po detoxikaci nastává totiž potravinová intuice.

Čím čistějsí tělo, tím čistější stravu si žádá. Bezúsilně. 

 

Zanechte nám na sebe kontakt, cca do týdne se Vám ozveme a všechna vaše přání k nám vyřešíme.
Je-li vaše přání urgentnějšího rázu. Volejte.

Copyright © 2017 NavodNaTelo.cz

Build concept & Compiled-code: Václav Paták