Návod na tělo

Jak používat lidské tělo,
aby bylo zdravé, štíhlé a nebolelo.

Rolfmanuál

...více informací o Detoxikačním Relax kurzu

4 silné prostředky ke krásné transformaci těla, mysli a celého života:

- Návod na tělo včetně Rolfcvičení (Rolfjóga Rolfpilates)

- půst

- práce s emocemi

- detoxikace mysli

- a další silné nástroje ověřené nástroje v jednom čase, v jednom pobytu

Tak velkou pozitivní změnu "všeho", celého člověka, za pár dnů jste ještě nezažili - shodují se účastníci minulých pobytů. Jde zde o změnu vědomí, která způsobí následnou změnu ve fyzické sféře (změnu návyků, odstranění bolestí těla či pozitivní vliv na hmotnost apod.).

POSTNÍ POBYTY S NEJDELŠÍ TRADICÍ V ČR

Zdenka Šímová - autorka kurzu - 

Zdenčino know-how přivedlo tisíce účastníků ke krásnému životu, životu bez omezení.

"Změnilo mi to tělo, hlavu a celý život."  zpětná vazba Luboše po absolvování pobytu.

Zdenka má bohaté zkušenosti se změnou těla, s uvolněním bolestí páteře a kloubů, s prací s myslí, s detoxikací formou půstu jak vlastního těla tak i mnohaleté zkušenosti s koučingem lidí na detoxikačních kurzech. Půstům se věnuje cca od roku 2005, pravděpodobně byla první, kdo v Čechách pořádal postní pobyty, v dobách, kdy se o půstu téměř nemluvilo. Jedinečné je její pojetí půstu, propojení fyzického čistění těla a fascií s emocionální detoxikací. Pomáhá a radí také lidem, kteří se rozhodnou podstoupit první očistu sami doma.
Podpora zkušeného průvodce zejména při první očistě je potřebná. Detoxikační příznaky, které jsou při detoxikaci žádoucí, mohou být pro neznalého velkým překvapením a někdy i demotivací pokračovat v půstu dál.
Scénář celého pobytu je důmyslně vytvořený tak, aby se těla účastníků čistila co nejvíce, ale hlavy zůstávaly v klidu. Jak dny půstu postupují, jsou poskytovány informace o tom, jak naše těla fungují a co je pro ně výhodné. Účastníci jsou vedeni najít to nejvhodnější pro sebe a své jedinečné tělo, ať už se cokoli v médiích doporučuje. Hlavní záměr je na jedinečnost člověka, jeho životní styl a jeho nastavení.
Během půstu je snadné najít pro sebe to nejlepší a podle toho pak pokračovat dál ve svém životě. Zdenka během své praxe vytvořila systém otázek, na které každý zná hned svou "správnou" odpověď.

Zdenka i celý její tým jsou účastníkům k dispozici nepřetržitě po dobu celého pobytu. Laskavě a láskyplně poskytují podporu v jakémkoli momentě, jakémkoli případě.
Celodenní program kurzu speciálně vytvořený pro podporu co nejvyšší účinosti.
V kurzu panuje uvolněná, přátelská a veselá atmosféra. Lidé se podporují navzájem. Vznikají hluboká přátelství. Lidé se opakovaně vracejí, mnozí i několikrát za rok.

Ohlasy účastníků předchozích kurzů:

Splnil detoxikační kurz Vaše očekávání?
„Ano, očekávala jsem zlepšení zdravotního stavu a to se stalo.”

 

Podstata a program kurzu
Propojení velmi silných účinných metod během jediného pobytu zajišťuje unikátní výrazné pozitivní výsledky každého účastníka. Každá z těchto metod má výrazné účinky sama o sobě, zkombinované do jednoho celku v rámci jednoho času, jednoho kurzu, se jejich účinky násobí.

Půst

Prvním silným nástrojem našeho detoxikačního kurzu je půst (= dobrovolné zřeknutí se tuhé stravy na určitou předem stanovenou dobu a co nejvíce si pomoci, aby byl tento čas co nejpříjemnější), voda, bylinné čaje, v případě potřeb také speciální přírodní chutný nápoj, který dodá energii a uspokojí chutě.

Tento čistící chuťově výborný nápoj,  bylinkové čaje a voda, jsou  v tomto období naší jedinou potravou. Přesto, nebo snad právě proto, máme všichni  po celou dobu kurzu dostatek energie, která každým dnem narůstá a nedochází k jejímu kolísání. Úměrně tomu stoupá i nálada. Z počátečního strachu či nedůvěry ( v případě, že jsem zde poprvé) přes postupné příjemné překvapení (ono to není tak hrozné..., ono to jde, navíc ubývají kila a tělo se příjemně tvaruje a zpevňuje..), až po euforii posledních dnů (to je prima, zkusím ještě vydržet pár dní doma...).

Návod na tělo - unikátní metoda změny těla - formování postavy bez cvičení

dalším vysoce účinným nástrojem je jedinečná metodika Návod na tělo, efektivní principy, jak používat naše tělo v činnostech všedních dnů. Vědomé používání několika jednoduchých nástrojů v běžném životě snadno nahradí pravidelné intenzivní cvičení, navýší životní energii a pohodu. Efekt je rychlý a hned cítitelný i viditelný.

Rolfcvičení (Rolfpilates a Rolfjóga)

další velmi efektivní nástroj na detoxikačním relax pobytu je Rolfcvičení....samo o sobě velmi pozitivně tvarující a odstraňující bolesti zad a kloubů, nastolující fyzickou lehkost. Efekt a procítění je mnohem intenzivnější, když tělo funguje bez tuhé stravy. Trávicí orgány se postupně vyprazdňují a my můžeme pracovat s nejhlubšími svaly našeho trupu a břicha, mnohem snadněji. To násobí efekt cvičení, pozitivní tvarování těla se děje téměř před očima. Také síla prožitku při cvičení s prázdnými střevy a žaludkem, cca od 3-4 dne půstu, je slovy těžko popsatelná.

turistika/procházky

pobyt v přírodě je účinný pomocník při očistě těla. Při pohybu venku podporujeme zejména plíce, jeden z detoxikačních orgánů. Během procházek probíhá také výcvik správné chůze.

relaxace

pro účinnou detoxikaci těla je nutné dát mu čas na regeneraci. Velmi oblíbenou částí programu všech účastníků je právě relaxace, neboli čas strávený "povinně" v horizontální pozici.
Účastníci kurzů říkají, že mají čas na sebe jako nikdy v životě předtím a že si odpocičnou jak na žádné dovolené. To je také jeden z důvodů, proč si kurz každoročně tak rádi opakují.

unikátní know- how 

každý večer je věnován přednáškám, povídání a diskuzím na konkrétní téma, například o blahodárném vlivu půstu na zdraví a krásu lidského těla; co je to potravinová intuice a přirozená výživa člověka; vliv stravy na mysl a vliv mysli na fyzické tělo člověka; principy a důvody rychlého účinku cvičení Rolfpilates a Rolfyogy. Vše graduje poslední večer, který je celý věnován, co s naším tělem po půstu. Co se vyplatí využít, jaké vlastnosti, Účastníci dostávají návod, podle kterého je pro ně snadné najít si svůj vlastní stravovací styl, kdy jíst, kolik, čeho. Každý člověk je jedinečný a potřebuje znát "navigaci" svého těla.
Každý večerní program je koncipován formou diskuse. Každé téma otevře spoustu otázek. A odpovědí. ;-) 

mentální techniky: emocionální detoxikace a přeprogramování mysli

emocionální detoxikace je naprosto nezbytnou součástí našich detoxikačních pobytů. Každý den se jí věnujeme jak ve skupině tak individuálně. Jde o jednoduché, snadné a časově nenáročné techniky, které jsou velmi účinné. Detoxikace fyzická i emocionální jsou silné nástroje k nalezení sebe sama. Napojení se na své já a uvědomění si, co je náplní mého života. Emocionální detoxikace se stala velmi silnou a užitečnou součástí našich pobytů. Tělo se čistí a vhodné očistit i mysl od negativních emocí, vzpomínek, vzorců a přesvědčení. Emocionální detoxikací pouštíme radost do svého života.

meditace

       duševní hygiena i v běžném životě čím dál tím víc potřebné uvolnění a napojení se na svůjosobní                 "zdroj".  Na detoxikačním pobytu je snadné začít či prohloubit sílu napojení.
případně další individuální i skupinové aktivity dle zájmu.

V místě je například možnost sauny, vířivky a bazénu. Je možno domluvit masáže.

Celý program je dobrovolný.
Absence při jakékoli části je častá, normální a obvykle je projevem fungování ostatních aktivit.

Pro klid duše:

Po celou dobu kurzu je přítomno několik lidí v organizačním týmu, kteří mají s tímto způsobem půstu vlastní několikaleté zkušenosti. Každý kurz probíhá trochu jinak a je na místě dotvářen dle zájmu skupiny.
Pobytů se lidé účastní opakovaně. Mocná je podpora zkušených účastníků těm, kteří prožívají svůj první postní zážitek. 

Možné rozšíření „jídelníčku“

Na sobě jsme odzkoušeli přidání sušené šťávy z mladého ječmene. Pro výrazný kladný efekt jsme jej zařadili do kurzů jako vítané zpestření našeho „jídelníčku“. Lze těžko popsat pozitivní přínos počas detoxu, snadno zkusit. Blahodárným účinkům chlorofylu na lidské tělo je vždy věnována pozornost při některé z našich přednášek či debat. Šťávu z mladého ječmene lze v sušené podobě koupit přímo na kurzu za zvýhodněnou cenu. Důležité upozornění: Jedná se o sušenou šťávu z mladého ječmene, ne o sušenou a nadrcenou rostlinu mladého ječmene. Zájemci si mohou sušenou šťávu na kurz dovézt, nebo si ji objednat u nás, nabízíme značku Green Ways.

Odpovědi na časté dotazy:

Co když to nezvládnu? Jím často a nevydržím bez jídla déle než pár hodin.

Tyto obavy jsou jedny z nejčastějších. V naší mysli je zakotvena pevná víra, že je nutné jíst, aby se dalo přežít. Ač se to možná pro člověka, který to dosud nevyzkoušel, nezdá, několik dnů nejíst tuhou stravu je ve skupině stejně „postižených“ neobyčejně snadné a osvobozující. S touto zkušeností jsou výrazně jednodušší i případné další samostatné očisty či půsty. Absolvováním kurzu si každý účastník rozšíří hranici vědomí o svých možnostech.

Proč detoxikace odstavením tuhé stravy?

Existuje spousta metod, jak detoxikovat tělo. Regenerace, ozdravení probíhá v buňkách lidského těla a pouze při zřeknutí se tuhé stravy, tzn. při půstu, může naše buňka uvolnit jedovaté, odpadní a další nežádoucí látky. Tento efekt, pro tělo tak žádoucí, nastává pouze, když přestaneme jíst tuhou stravu.

Existují názory, že nejlepší je půst o vodě. Je hodně lidí, kterým detoxikace "na vodě" plně vyhovuje. Je také hodně lidí, kterým nevyhovuje, tělo jako by se jim zaseklo, jakoby ztvrdne.
Efekt uvolňování toxinů z buněk však probíhá i při šťávovém  a citronádovém půstu při dodržení určitých pravidel, a je to relativně příjemné, člověk má dostatek energie z přírodních cukrů, tak proč nezvolit tu příjemnější variantu?

Je mi jasné, že pod vaším vedením kurz zvládnu, ale bojím se, jak to bude dál po návratu domů. Že se neudržím….

Těžká otázka, celkem snadná odpověď – zkuste to. A když se „neudržíte ?....“ Jistě budete mít o několik kg méně, čistou a jasnou hlavu, zrelaxované tělo, pocit lehkosti a vědomí "dokázal/a jsem to! Mohu to dokázat kdykoli znovu". Jde v podstatě o jednodušší, citlivější a v první fázi i účinnější osvědčenou formu půstu - známého, doporučovaného, některými náboženstvími i přikazovaného - a tím možná znehodnocovaného již několik tisíc let. Nakonec „neudržet se“ je podstatně snažší a jednodušší bez předchozího půstu či detoxikační kůry jen tak v běžném životě. Benefity tímto získané Vám nikdo a nic nevezme. 

Půstem se znovuobnoví tzv. potravinová intuice.  Stav, kdy přesně víte, co vaše tělo v ten daný moment potřebuje. Celý kurz se třeba těšíte, že si dáte své oblíbené jídlo. No a když si ho po detoxu dáte, vůbec vám nechutná. Odložíte lžíci a vrhnete se na něco úplně jiného, co jste třeba předtím nikdy moc nemuseli. A jak si na tom teď pochutnáte! Po půstu je většinou přirozená tendence jíst zdravěji. 
Zvyky jsou zbořeny a slyšíte hlas svého těla, protože je to jednoduché. Po půstu, když něco vložíte do úst, vám chutná nebo nechutná. Je to snadné, každý to jasně cítí.

Jaký je denní program?

Program běžného dne je ranní čaj, měření a vážení pokud to chcete a stihnete, Rolfjóga, cca 10-15km procházka dle domluvy a počasí,  "polední" klid (sauna, masáže, vlastní aktivity, volno..), večerní čaj + diskuze, odborný nebo motivační film, přednášky, odsouhlasení programu pro další den. Všechny aktivity jsou dobrovolné a je zcela běžné některé vynechat a případně nahradit vlastními.

Co si vzít s sebou a jak se na kurz připravit?

Účastníci dostanou 2-3 týdny před zahájením kurzu detailní informace o tom, jak se připravit po stránce fyzické i co vzít s sebou. Základem šatníku jsou opravdu dobře prošlápnuté boty.

Jaký je duchovní základ kurzu?

Fyzický i duševní a duchovní vývoj je výhodně mít vyrovnaný.

Všechno je energie. Vibrace, která se posléze může stát fyzickou realitou. S tímto náhledem přistupuji ke všemu svému fungování, ke všem svým kurzům, včetně Detoxikačních relax pobytů. Jemnohmotné se půstem dostává ještě více do vědomí a nástroje, které na pobytu používáme jsou ještě účinnější pro pozitivní transformaci těla, mysli i reality. Získaná lehkost a jakási "jemnost" vytvoří duchovnu potřebný prostor...

Navíc: tělo máme tady ve světě forem všichni. Duchovní i neduchovní, věřící i nevěřící. Všichni ho potřebujeme, abychom tu mohli fungovat. A abychom mohli fungovat co nejlépe, je potřeba ho mít zdravé, vitální a zářící. A jen čisté tělo bez všemožných toxinů a odpadních látek, takové je.

Na toto už nemám dost dovolené ….

Jestli jste dočetli až sem, zřejmě se Vás netýká...
Jinak ano, zcela jasná záminka, pokud hledám důvod, proč ne. Abychom to příliš neusnadnili - jedná se o priority poplatné obecně- pokud chci, čas si najdu, pokud ne, najdu si záminku. Účastníci našich již proběhlých kurzů říkají, že na kurzu mají na sebe čas jako nikdy v životě předtím na žádné dovolené... 

Těšíme se na Vás!!!

Na závěr jsme si půjčili  citát člověka, kterého máme rádi:

„Půst považuji za nejléčebnější prostředek, který existuje. Je schopen nastartovat ozdravné procesy. Tělo má samoléčebné schopnosti. Já bych tím léčil všechno a zejména šéfy farmaceutických firem.“ Jaroslav Dušek

Zkráceně: Půst je jednoduchá, stará, vyzkoušená a účinná metoda, jejímž cílem je:

očista mysli, očista těla, odstranění zbytečných kilogramů (až 1kg/den), regenerace a omlazení buněk, zlepšení nálady, kondice i zdravotního stavu a zvýšení celkové kvality života. Během kurzu se tělo zbaví odpadních látek, obnoví buněčný metabolizmus, zlepší se funkce orgánů a naplno se rozběhnou přirozené ozdravné procesy. Půst dělá člověka pružným. Omlazuje. Změna probíhá na tělesné i duševní úrovni. 

Zanechte nám na sebe kontakt, cca do týdne se Vám ozveme a všechna vaše přání k nám vyřešíme.
Je-li vaše přání urgentnějšího rázu. Volejte.

Copyright © 2017 NavodNaTelo.cz

Build concept & Compiled-code: Václav Paták