Návod na tělo

Jak používat lidské tělo,
aby bylo zdravé, štíhlé a nebolelo.

Rolfmanuál

Využití přirozené biomechaniky lidského těla dle principů Rolfterapie (Strukturální Integrace), jedinečné metody práce s fasciemi. 
a také Jak pozitivně formovat postavu i bez cvičení.

Jak používat lidské tělo aby bylo zdravé, štíhlé a nebolelo.

Vaše tělo úplně jinak, než jste kdy zažili a dovedli si představit.

ROLFMANUAL - METODA BUDOUCNOSTI

Revolučně jiný princip změny a používání těla v jakémkoli cvičení a činnostech běžného života. Na základě nejnovějších vědeckých výzkumů z oblasti pojivové tkáně - fascie. Unikátní a velmi efektivní metoda.

Změřte si pas před seminářem a po něm. Dostanete jasný důkaz - užší pas. 
♥ bez zatahování břicha ♥

Návod na tělo - technika, která tvaruje a léčí

Unikátní metoda NÁVOD NA TĚLO (SI principy) vychází z Rolfterapie (SI) a dále ji rozvíjí a učí, jak jednoduše používat ty samé účinné principy v pohybu.

Kombinace ošetření Rolfterapií (SI) a souběžné či následné praktikování Návodu na tělo přináší ještě rychlejší a větší pozitivní výsledky, zdravotní i estetické.

Návod na tělo (SI principy) přináší praktický návod, jak využít principy Rolfterapie (SI) v běžném životě, běžném pohybu, při cvičení, sportu nebo jakékoli fyzické aktivitě.

Cílem našich seminářů Návod na tělo (SI principy) je naučit se používat svoje tělo (svůj „domeček“) tak, aby nám sloužilo co nejlépe a nejdéle a my mohli žít život, který nás baví, bez omezení a s radostí.

Komu je školení určeno

 • všem lidem, kteří chtějí mít narovnané, přirozeně krásné zdravé tělo a chtějí skoncovat s bolestmi zad, kloubů, hlavy a jinými, chtějí pro sebe, své děti, své blízké vědět, jak se pohybovat v běžném životě i v rekreačním sportu s pozitivním zdravotním i estetickým účinkem.
 • cvičitelům, instruktorům, učitelům, trenérům všech druhů cvičení a sportů (joga, pilates, bodybuilding, běh, lyžování, tenis, tanec a další),
 • každému, kdo má odvahu, chuť a touhu vykročit jiným směrem a vidět tělo a jeho fungování úplně jinak, než je všeobecně zavedené.

NNT 1.1 Návod na tělo 1 Rolfmanual

Co získáte:

5 zásadních principů, které vedou k

 • odstranění bolestí zad, páteře, krku, beder a kříže způsobených napětím a stresem,
 • rozpuštění hrbu za krkem (tkáň zvaná také jako vdovský, "babský hrb"), nebo předejdete jejímu vytvoření,
 • odhalení příčin bolestí pohybového aparátu,
 • individuální nápravě těla,
 • napřímení a lepšímu držení těla,
 • zúžení a prodloužení pasu,
 • navýšení energie a vnitřního klidu,
 • omládnutí a vitální vyzařování,
 • možnost zvýšení efektu každého pohybu i jakéhokoli cvičení či sportu,
 • v ceně je DVD Návod na tělo s kompletní metodikou
a mnoho dalšího pozitivních přínosů
Naučíte se využívat principy Rolfterapie, jedinečné terapeutické metody práce s fasciemi, pro váš každodenní prospěch.

POPIS semináře:

Zábavnou formou si ukážeme působení gravitace na naše fyzické schránky. Např. jaké postavení formuje tělo do „jablka" (tj. relativně štíhlé nohy, malý zadek objemnější horní část těla: pas, paže), do tvaru „hruška" (tj. relativně štíhlý vršek těla a objemnější spodek: stehna, hýždě). Co způsobuje spadnutí horních očních víček a co je opět zvedne – bez nože, a další možné důsledky neustálého působení gravitace na tělo člověka.

Partie, které se nám na našem těle nelíbí, když se postavíme před zrcadlo, jsou přesně i místa napětí, oslabení a místa nepohody či zdravotních problémů – proto si tam tělo vytváří tzv. podpůrné tkáně.

Naučíte se rolf-principy nejdříve na svém těle, zažijete si je přes své tělo, přes jeho stereotypy, konkrétní místa napětí, zkrácení apod. Vnímání vašeho vlastního těla se rozšíří.

Návod na tělo - technika, která tvaruje a léčí

Potom získáte zpětnou vazbu a mnoho cenných zkušeností díky zkoumání odlišností a reakcí těl ostatních účastníků semináře. Každé tělo je jedinečné a vy tak získáte mnohem více zkušeností s rolf-principy. Tyto zkušenosti můžete využít pro formování svého tělo nebo pro praxi s klienty, s dětmi doma i ve škole, .....

Co je důležité vědět o silném působení gravitace na lidské tělo a jaké je výhodné postavení lidského těla v gravitačním poli. Jak naše tělo funguje v gravitačním poli má zásadní vliv na to, jak vypadá, jak se v něm cítíme a zda má nebo nemá zdravotní potíže, zda má/nemá člověk dostatek energie, do jaké míry okysličuje dýcháním tělo, orgány, mozek ... atd. Tyto a další témata probereme během dvou dnů semináře.

Po absolvování semináře budete hned připraveni principy uplatnit v praxi.

Rolf-principy:

Rolf-principy jsou prastaré jednoduché principy, jak používat lidské tělo, přestože jsou v dnešní době radikálně „nové". Jde o využití přirozené biomechaniky těla.

Praxe nám ukazuje, že se po jejich "znovuosvojení" a následném aplikování se několikanásobně zvyšuje kvalita života, znovuobjevuje se pocit fyzické i psychické lehkosti, radosti, kterou jsme zažívali jako děti, mizí fyzické obtíže a esteticky se tělo mění k lepšímu.

Když tyto principy používáme v činnostech všedního dne, přinesou nám:

 • mnohonásobné zvýšení kvality života
 • tvarování postavy žádoucím způsobem
 • vymizení obtíží s páteří a pohybovým aparátem
 • navýšení životní energie a pohody

Zařazení byť jen některých z těchto principů do našich dní snadno nahradí pravidelné intenzivní cvičení.

Efekt při jejich používání je rychlý a trvalý.

Na semináři si rolf-principy předvedeme srozumitelnou a lehce zapamatovatelnou formou, formou hry, a můžete je tak ihned zařadit do svého života.

Budeme si tyto principy ukazovat na činnostech všedního dne člověka - stání, chůze, sezení, zvedání těžkých břemen, práce, apod. neboť časově člověku zabírají mnohem delší dobu než cvičení nebo sport a účinek je tak mnohem rychlejší a trvalý.

Během semináře si účastníci osvojí několik zásadních jednoduchých principů - rolfprincipů používání těla v konkrétních situacích běžného dne aplikovatelných na jakýkoliv pohyb.

Je prospěšné a žádoucí promítnout je do jakéhokoliv typu cvičení nebo sportu, kterým se člověk rád věnuje. A je to super. Každý sportovec tu změnu okamžitě vnímá. Např. já je promítám do cvičení, které nazýváme Rolfpilates, Rolfjoga i do všech sportů, kterými se rekreačně bavím (běhu, lyžování, plavání, trekingu apod.).

Co je zásadní pro formování a tvarování těla?

Při cvičení (většinou se mu věnujeme 1 až několik hodin týdně) – jak účinně a bezpečně tvarovat a formovat tělo pozitivním způsobem.
Nebo pohyby v běžném životě (žijeme ho cca 100 hodin týdně při cca 8 hod spánku denně).

Co má silnější vliv? 1 až několik hodin ku 100 hodinám?

Na semináři je vždy uvolněná a hravá atmosféra:
Přijďte si s námi hrát

 

Návod na tělo - přijďte si s námi hrát

 

NNT 1.2 - PÁNEVNÍ DNO A "HRB" PRYČ
Co získáte:

Vaše pánevní dno jako klíč k dobře fungujícímu tělu

Inkontinence, problémy s prostatou, impotence a spotřeba viagry svědčí o špatném a nevýhodném stavu pánevního dna žen a mužů.

Čím déle tu jsme, tím méně pracuje správně. Tzn. čím více let nám je, v tím horším stavu pánevní dno máme. Po 40. roku života to většinou pociťujeme intenzivněji a častěji. 
Ženy po porodu nebo porodech daleko dříve.
Váš šťastný sexuální život je závislý na stavu systému pánevních svalů.
Bolesti zad jsou přímo odvislé od stavu systému pánevních svalů.

Zaměříme se na pánev a pánevní dno. Zjistíte, jak silnou podporu v sobě, hluboko uvnitř svého těla, máte. Naučíte se tohoho silného pomocníka využít ve svém běžném životě, v každé životní situaci. Vyzkoušíte si prakticky, jak zvýší pořádné zapojení svalů pánevního dna efekt jakéhokoli cviku, ve sportech podpoří výkon, pozitivně pomůže při změně tvarů těla, klíč např. pro plošší břicho, stejně tak jako pro hladší obličej bez napětí apod. Zlepší sex a pomůže vyřešit bolesti zad.

Budeme zároveň odstraňovat a uvolňovat napětí, které se současným způsobem života v těle hromadí. Díky aktivaci svalů v pánvi zažijete úlevu od bolestí zad, kloubů.


"Hrb" pryč

Navazujícím a úzce souvisejícím tématem těchto Praktik je odstranění tkáně za krkem - v oblasti 7. krčního obratle. Tato oblast se s přibývajícím věkem našich těl zvětšuje a někdy až mohutní do tvaru hrbu. Není to nezbytně nutné. Naše tělo si nevytváři dodatečné tkáně jen tak pro nic za nic. Vždy k tomu má pádný důvod. Vysvětlíme si, jaké vlivy jsou ve hře a jak s nimi naložit. Začneme hrb rozpouštět a doma pak budete moci dál pokračovat do úplného rozpuštění. 
"Hrb", jak je tato zbytnělá tkáň občas hanlivě nazývána, není jen záležitosti kosmetickou. Je zároveň záležitostí zdravotní i duševní naší pohody a komfortu. 
Pokud zatím není "hrb" součástí vašeho těla, ale cítíte občas nebo i často napětí či bolest v oblasti šíje, tento seminář vám ukáže snadné nástroje, jak předejít vytvoření této dodatečné tkáně za krkem (i mnohých dalších).

Program těchto Praktik se  jako vždy přizpůsobí konkrétním přáním a potřebám jednotlivých účastníků. Připravte si otázky, teoreticky i prakticky se jim v rámci časových možností budeme věnovat. 

DOPORUČENÍ:  Abyste měli ze semináře ještě větší užitek a efekt a aby změny Vašeho těla byly ještě významnější, doporučujeme mít absolvovaný alespoň seminář Návod na tělo 1 a znát základy.

NNT 2.1
Co získáte:

Zjistíte, jak je Vaše tělo vevnitř asymetrické a naučíte se, jak s ním zacházet, pohybovat se, cvičit, sportovat apod. Vnější symetrii nezískáte tak, že budete cvičit a vnímat své tělo symetricky. Velmi rychle během semináře objevíte, jak Vaše jedinečné tělo má vnitřní uspořádání. Zároveň, na základě sdílení ostatních účastníků, zjistíte, že je Vaše tělo opravdu jedinečné s jedinečnými potřebami. Že stejný cvik vyžaduje jiné provedení u každého z vás. Pro odstranění bolesti a získání symetrie těla je nutné, aby každý člověk přestože stejný cvik provedl jinak. A jak? To se dozvíte a vyzkoušíte na jedinečném semináři Návod na tělo 2.

 

Zanechte nám na sebe kontakt, cca do týdne se Vám ozveme a všechna vaše přání k nám vyřešíme.
Je-li vaše přání urgentnějšího rázu. Volejte.

Copyright © 2017 NavodNaTelo.cz

Build concept & Compiled-code: Václav Paták